Six Chairs Books
Filter: New Arrivals, Anthologies, Architecture, Art History, Artists' Books, Artists' Posters, Artists' Writings, Biographies, Cultural History, Graphic Design, Education, Environment, Essays, Exhibition Catalogue, Feminism, Interviews, Lietuvių kalba, Literature, Monographs, Music, Nature, Periodicals, Photography, Published by Six Chairs Books, Reprints, Sexuality, Theory, 1960s, 1970s, 2021
About, IndexNewsletter
Joan Fontcuberta, Istorijos krizė / Crisis of History

Nors geriausiai žinomas kaip menininkas, Joanas Fontcuberta yra ir meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms. Šioje knygoje pristatomi trys svarbūs tyrimų projektai, kurių jis ėmėsi per savo ilgą karjerą. Kiekviename iš jų yra anksčiau nežinomų nuotraukų, kurios skatina permąstyti ir išplėsti standartines fotografijos istorijas:

„Menininkas ir fotografija“ atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. Čia siūlomos naujos įžvalgos tiek apie tapybą, tiek apie fotografijos pobūdį.

„Trepat“ – avangardinės fotografijos atvejų tyrimas nagrinėja 4-ojo dešimtmečio projekto rezultatus. Ispanijos gamyklą dokumentavo tokie meistrai kaip Walkeris Evansas, Albertas Rengeris-Patzschas, Moholy-Nagy, Charlesas Sheeleris ir Man Ray. Šis projektas apima esminius 20-ojo amžiaus fotografijos judėjimus, pradedant dokumentika, baigiant futurizmu, Neue Sachlichkeit ir siurrealizmu, bet čia yra vaizdų, kurių dar nematėme.

„X.B.“ prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo jauno gatvės fotografo, kūrybą. Jo neseniai iš naujo atrasti darbai užfiksavo Ispanijos energiją ir atkaklumą 70-aisiais, Franco eros pabaigoje.

Rodydamas mums meno, pramoninės dokumentacijos ir fotožurnalistikos pavyzdžius, Joanas Fontcuberta parodo nuotraukų takumą, daugiareikšmiškumą ir platų pasiekiamumą. Taip pat – skirtį tarp istorijos, žinių ir to, kas nutiko.

Knygoje publikuojami Alison Nordström ir Agnės Narušytės tekstai

Sudarytojos: Alison Nordström ir Cale Gariddo
Išleido: Kauno fotografijos galerija
Dizainas: Inga Navickaitė-Drąsutė
ISBN: 978-609-8099-37-9
134 psl. 
2020

[This book is billingual: Lithuanian / English]

Turime:
39 Euro


T. +37061165330 
info@sixchairsbooks.lt
Follow us on Instagram