Six Chairs Books
Filter: New Arrivals, Anthologies, Architecture, Art History, Artists' Books, Artists' Posters, Artists' Writings, Biographies, Cultural History, Graphic Design, Education, Environment, Essays, Exhibition Catalogue, Feminism, Interviews, Lietuvių kalba, Literature, Monographs, Music, Nature, Periodicals, Photography, Published by Six Chairs Books, Reprints, Sexuality, Theory, 1960s, 1970s, 2021
About, IndexNewsletter
Natalija Arlauskaitė, Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine

Knygoje Nuožmi taika: žlugusių režimų fotografija dokumentiniame kine literatūros, kino ir vizualumo tyrinėtoja Natalija Arlauskaitė analizuoja, kaip žlugusių politinių režimų fotografija apmąstoma šiuolaikiniame dokumentiniame kine.

'Šioje knygoje bus svarbu ne tai, ar vaizdas dokumentinis, o tai, kaip istorinės dokumentikos pasakojimuose sąveikauja, jungiasi, konfliktuoja, derasi skirtingi vizualieji vaizdų režimai. Kaip jie kuria nuožmią taiką su praeitimi. Žlugusių režimų fotografinių dokumentų eksponavimas, taip pat kine, ne tiek būtinai su jais sutaiko, kiek kuria vizualųjį režimą, kuris nuožmią taiką padaro regimą ir artikuliuojamą ir sykiu reflektuoja jos sąlygas. Nuožmi atvaizdo taika visuomet susijusi su jos radimosi konteksto permąstymu, kuris neapsiriboja mechanišku atkartojimu. O permąstymas visuomet tiesiogiai arba per aplinkui verčia nusakyti savo vietą šioje istorinėje vaizduotėje ir optikoje', – teigia autorė.

Daugiausia dėmesio knygoje tenka represinių institucijų darytoms nuotraukoms ir privatiems šeimos fotografijų archyvams. Įvairūs būdai pakartotinai naudoti šias nuotraukas archyvinėje dokumentikoje, animacijoje ir šiuolaikiniame mene siejami su galios ir žinojimo formomis, kurias šios fotografijos dokumentuoja ir liudija. Fotografinių archyvų perdirbimas siūlo klausti, kaip šios formos išardomos ir kokios naujos kuriamos. Lietuviškoji medžiaga aptariama greta Portugalijos, Kambodžos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos ir kitų šalių dokumentinio kino, animacijos ir šiuolaikinio meno projektų, dirbančių su fotografijos archyvais. 

Išleido: Vilniaus universiteto leidykla
Dizainas: Agnė Dautartaitė-Krutulė
ISBN: 978-609-07-0421-9
328 psl.
2020

[This  book is in Lithuanian]

Turime:
16.50 Euro


T. +37061165330 
info@sixchairsbooks.lt
Follow us on Instagram

Konstitucijos av. 22, Vilnius
OPEN Wednesday-Saturday 11am-7pm,
Thursday 12pm-8pm